Code.Yapıkredi

Yapı Kredi olarak geleceğin teknolojide, teknoloji geleceğinin de yazılımda olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, yenilikçi ürünler ve genç şirketler yaratmayı amaçlayan bir yazılım geliştirme ve ürünleştirme platformu olan Code.YapıKredi’yi hayata geçirdik.

Code.YapıKredi;

Yazılım geliştirmeyi öğrenmek ve öğrendikleri ile üretime katkıda bulunmak isteyen 7’den 70’e herkese açıktır.

Finansal teknoloji odaklı ürünlerin, hizmetlerin ve girişimlerin ortaya çıkmasını destekleyen, etkin ve sürekliliği olan fintech ekosistemi yaratmayı amaçlayan bir platformdur.

Yazılımcıları, sağlayacağı finansal teknoloji uygulama, programlama arayüzleri (OpenBankingAPI) ve örnek uygulamalar ile destekler.

Open Banking API

Yapı Kredi API’ları sayesinde, geliştiriciler ve girişim şirketleri yeni yüksek katma değerli hizmetler yaratma, tüketici alışkanlıklarını ve davranışlarını analiz ederek daha iyi kullanıcı deneyimleri sunma fırsatı yakalar.

Mentorluk Desteği

Alanında uzman profesyonellerce mentorluk desteği sağlanır.

Etkinlikler ve Ortak Çalışma Alanları

Yazılımcıların kendi aralarında iş birliği geliştirmesi ve farklı bakış açılarını kazanabilmeleri için, birlikte çalışabilecekleri alanlar sağlanır, etkinlik ve çalışmalar düzenlenir.

Kuluçka ve Hızlandırma Programları

Yazılımcıların ürün aşamasına gelen fikirlerin ekonomik faydaya dönüşmesi ya da şirketleşme aşamasına geçebilmesi için çalışmalar, hızlandırma programlarıyla desteklenir.


Code.YapıKredi Takımı

Esat Belhan
Product Management Lead
Code.Yapıkredi

İpek Rahtuvan
API Business Hacker
Code.Yapıkredi

Merve Özmen
Portal Management Hacker
Code.Yapıkredi

Deniz Okur
API Master
Code.Yapıkredi

Selen Darat Özgür
API Master
Code.Yapıkredi